Įvairių konstrukcijų muzikiniai automatai pasilinksminimo įstaigose JAV atsirado XIX amžiaus pabaigoje, bet tikra jų populiarumo banga atsirito 1940-ųjų pradžioje kartu su rokenrolo cunamiu. Tada ir atsirado pavadinimas „Jukebox“, kildinamas iš „Juke joint“. Taip JAV pietryčiuose buvo vadinamos užeigos, kuriose buvo daug muzikos, šokių, azartinių lošimų ir alkoholio. Įdomu, kad ketvirtojo dešimtmečio viduryje net 3/4 Amerikoje pagamintų vinilo plokštelių patekdavo į „Jukebox“ muzikinius automatus.
Savo aukso amžių „Jukebox“ automatai išgyveno 1950-aisiais. Bet jau 1970-aisiais jų gamyba praktiškai išnyko dėl plačiai išplitusių nešiojamų radijo imtuvų ir audiokasečių grotuvų. O absoliuti dauguma „Jukebox“ arba tapo kolekcijų dalimi, arba rinko dulkes tarp kitų iš mados išėjusių daiktų.
XXI amžiuje kartu su vinilo plokštelėmis į madą palaipsniui grįžta ir „Jukebox“ aparatai. Jei norite turėti klasikinį „Jukebox“, yra du pasirinkimai. Jei mėgstate antikvariatą, galite nusipirkti XX amžiaus viduryje pagamintą aparatą ir jį restauruoti. Na, o jei norite suderinti tradicijas ir šiuolaikines technologijas, galite įsigyti naują klasikinį „Jukebox“ pas vieną iš dviejų pasaulyje išlikusių gamintojų – amerikiečių „Rock-Ola“ (įkurta 1927) ar britų „Sound Leisure“ (įkurta 1978).